Walczysz o rozwiązanie kontraktu? Mamy dla Ciebie klub

Klub w Szwajcarii pilnie poszukuje zawodników

Jesteś aktualnie w trakcie rozwiązywania kontraktu z winy klubu i nie możesz znaleźć nowego pracodawcy? Możemy mieć dla Ciebie rozwiązanie...

SAFP, Szwajcarski Związek Zawodowych Piłkarzy, wszedł w posiadanie udziałów w profesjonalnym klubie w Szwajcarii. Drużyna FC United Zürich, grająca w Promotion League (3. liga szwajcarska) rozpaczliwie potrzebuje zawodników, by skompletować kadrę i nie zostać wykluczoną z rozgrywek.

FIFPro zaprasza zwłaszcza zawodników, którzy są w trakcie rozwiązywania kontraktów z ich obecnymi klubami. Moment, w którym zawodnik składa wniosek o rozwiązanie umowy z winy klubu (najczęściej powołując się na minimum dwumiesięczną zaległość w wypłacie wynagrodzenia) nie jest łatwy. Niekiedy sprawa w Izbie ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych może się przeciągać, zwłaszcza gdy klub złoży odwołanie do Izby, krajowych Sądów lub do CAS. W takiej sytuacji, chociaż dowody są jednoznacznie po stronie zawodnika, prawo nie pozwala mu jeszcze na związanie się z nowym kluem.

Potencjalny nowy pracodawca może obawiać się zatrudnić piłkarza, którego sytuacja jest niepewna. SAFP jest gotów podjąć ewentualne ryzyko i z otwartymi ramionami zaprasza zawodników będących w takich sytuacjach. Związkowi zależy by piłkarze mogli kontynuować karierę, która została chwilowo zatrzymana bez ich winy.

Wymagania dla zawodników:

- umiejętności piłkarskie na europejskim poziomie
- obywatelstwo jednego z państw UE
- dobre przygotowanie fizyczne (gotowość do gry "od zaraz")
- wysoka motywacja i podejście do kontynuowanai profesjonalnej kariery
- gotowość przeprowadzki do Zurychu, wiążaca się z początkowymi wydatkami na zakwaterowanie
- członkostwo w Polskim Związku Piłkarzy

Zawodnicy mogą zgłaszać się do 15 lutego.

Zainteresowanych prosimy o wysyłanie swojego CV na adres daniel@pzp.info.pl. CV powinno być po angielsku i zawierać podstawowe informacje: imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, waga, preferowana pozycja, dominująca noga, poziom znajomości języków, przebieg kariery, kilka zdań o sobie oraz (bardzo ważne) aktualny status zawodniczy (w trakcie sporu sądowego; w trakcie rozwiązywania kontraktu; aktualnie wolny zawodnik; piłkarz gotów zmienić klub lada dzień), kontakt (email, telefon). W razie potrzeby możemy pomóc z przetłumaczeniem polskiego CV na angielski.

Zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez sztab szkoleniowy i włodarzy klubu. W razie pozytywnego rozpatrzenia PZP otrzyma dalsze informacje i pomoże w kontakcie z SAFP oraz FIFPro.

dodano: 29-01-2017

Komentarze

Brak komentarzy

 

Wspierają nas fani piłki nożnej i liczne firmy.

Z miłości do piłki i zasad fair play.

Tweetujemy z fanami piłki nożnej. Dołącz do nas!!!

Z miłości do piłki i zasad fair play.