Nominacje Plebiscytu PZP Piłkarki Wybierają 2016

Piłkarki Wybierają 2016 - nominacje

Mamy przyjemność ogłosić listę nominowanych zawodniczek w plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy Piłkarki Wybierają 2016. Na podstawie głosów zawodniczek wszystkich klubów Ekstraligi wyłonione zostały nominacje do tegorocznych nagród.

Laureatki poznamy 10 stycznia 2017 roku, dzień po ogłoszeniu wyników 2016 FIFA FIFPro World11.

Piłkarki Ekstraligi biorą udział w zabawie po raz czwarty, ale od tej edycji zostanie wybrana pełna jedenastka roku, tak jak w przypadku głosowania piłkarzy. Po raz pierwszy dziewczęta wybiorą trenera lub trenerkę roku oraz najlepszą, ich zdaniem, sędzię Ekstraligi. Plebiscyt dotyczy roku kalendarzowego 2016.

W plebiscycie Piłkarki Wybierają same zawodniczki pełnią rolę jury, głosując na swoje koleżanki z boiska. O nominacjach i ostatecznych wynikach decyduje liczba oddanych przez nie głosów.

Lista nominowanych (kolejność alfabetyczna):

JEDENASTKA ROKU (1 bramakrka, 4 obrończynie, 3 pomocniczki, 3 napastniczki)

Bramkarka:
1. Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych)
2. Aleksandra Brzezina (AZS PSW Biała Podlaska)
3. Karolina Klabis (AZS UJ Kraków)
4. Magdalena Kołacz (Sztorm Gdańsk)
5. Danuta Paturaj (UKS SMS Łódź)
6. Anna Szymańska (Medyk POLOmarket Konin)

Obrończynie:
1. Weronika Aszkiełowicz (AZS PWSZ Wałbrzych)
2. Elżbieta Edel (AZS PSW Biała Podlaska)
3. Marta Ficzay (Medyk POLOmarket Konin)
4. Patricia Fischerova (Czarni Sosnowiec)
5. Natasza Górnicka (Górnik Łęczna)
6. Dagmara Grad (Medyk POLOmarket Konin)
7. Małgorzata Grec (AZS Wrocław)
8. Gabriela Grzywińska (Górnik Łęczna)
9. Agata Guściora (Medyk POLOmarket Konin)
10. Marlena Hajduk (Górnik Łęczna)
11. Małgorzata Mesjarz (AZS PWSZ Wałbrzych)
12. Karolina Ostrowska (AZS Wrocław)
13. Aleksandra Sikora (Medyk POLOmarket Konin)
14. Julia Wycisk (Czarni Sosnowiec)

Pomocniczki:
1. Patrycja Balcerzak (Medyk POLOmarket Konin)
2. Katarzyna Daleszczyk (Medyk POLOmarket Konin)
3. Paulina Dudek (Medyk POLOmarket Konin)
4. Dominika Grabowska (AZS Wrocław)
5. Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna)
6. Monika Koziarska (AZS Wrocław)
7. Sylwia Matysik (AZS Wrocław)
8. Natalia Pakulska (Medyk POLOmarket Konin)
9. Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych)
10. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)
11. Joanna Wróblewska (AZS Wrocław)
12. Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna)
13. Emilia Zdunek (Górnik Łęczna)

Napastniczki:
1. Marta Cichosz (AZS Wrocław)
2. Linda Dudek (UKS SMS Łódź)
3. Anan Gawrońska (Medyk POLOmarket Konin)
4. Nikol Kaletka (Czarni Sosnowiec)
5. Liliana Kostova (Medyk POLOmarket Konin)
6. Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska)
7. Oliwia Maciukiewicz (AZS PWSZ Wałbrzych)
8. Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin)
9. Anna Sznyrowska (Górnik Łęczna)

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepsza Piłkarka Ekstraligi:
1. Daria Antończyk (AZS PWSZ Wałbrzych)
2. Katarzyna Daleszczyk (Medyk POLOmarket Konin)
3. Dominika Grabowska (AZS Wrocław)
4. Nikol Kaletka (Czarni Sosnowiec)
5. Liliana Kostova (Medyk POLOmarket Konin)
6. Aleksandra Sikora (Medyk POLOmarket Konin)
7. Emilia Zdunek (Górnik Łęczna)

Odkrycie Ekstraligi:
1. Dominiak Grabowska (AZS Wrocław)
2. Liliana Kostova (Medyk POLOmarket Konin)
3. Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin)
4. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)
5. Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna)

Najlepsza Młoda Piłkarka Ekstraligi:
1. Oliwia Cichy (Czarni Sosnowiec)
2. Paulina Dudek (Medyk POLOMarket Konin)
3. Dominika Grabowska (AZS Wrocław)
4. Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin)
5. Weronika Zawistowska (Górnik Łęczna)

Trener/Trenerka Ekstraligi:
1. Marek Chojnacki (UKS SMS Łódź)
2. Roman Jaszczak (Medyk POLOmarket Konin)
3. Piotr Mazurkiewicz (Górnik Łęczna)
4. Natalia Niewolna (Olimpia Szczecin)
5. Radosław Bella (AZS Wrocław)

Sędzia Ekstraligi:
1. Anna Adamska
2. Michalina Diakow
3. Magdalena Figura
4. Monika Mularczyk
5. Ewa Szymuła

dodano: 22-12-2016

Komentarze

Brak komentarzy

 

Wspierają nas fani piłki nożnej i liczne firmy.

Z miłości do piłki i zasad fair play.

Tweetujemy z fanami piłki nożnej. Dołącz do nas!!!

Z miłości do piłki i zasad fair play.