Robert Lewandowski i Katarzyna Kiedrzynek najlepsi w Polsce

Plebiscyt PZP - Lewandowski i Kiedrzynek ponownie najlepsi

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym polskim piłkarzem w X edycji plebiscytu Piłkarze Wybierają. Zawodnicy grający w Ekstralidze, 1. lidze i 2. lidze już po raz szósty z rzędu wyróżnili kapitana reprezentacji Polski. Z kolei zawodniczki z Ekstraligi, podobnie jak przed rokiem, za najlepszą piłkarkę uznali Katarzynę Kiedrzynek.

Lewandowski już szósty rok z rzędu został przez uznany piłkarzy za najlepszego w Polsce w tym fachu. Lista nagród i wyróżnień dla kapitana reprezentacji Polski jest tak długa, że trudno wymienić wszystko. W roku 2016 Lewandowski awansował z reprezentacją na EURO, gdzie doszedł z nią do ćwierćfinału. W Bundeslidze sięgnął po koronę króla strzelców (30 goli w sezonie). Biorąc pod uwagę tylko 2016 rok, Lewandowski strzelil 27 goli w lidze, do tego dołożył siedem trafień w Lidze Mistrzów i pięć goli w Pucharze Niemiec. Z kolei w meczach reprezentacji Polski zdobył osiem bramek.

Kiedrzynek wygrała podobnie jak w zeszłym roku. Wybor nie może dziwić, ponieważ zawodniczka Paris Saint-Germain ma za sobą neizwykle udany sezon. Doceniono ją we Francji, gdzie po raz kolejny zostala Najlepszą Bramkarką Ligue 1. Kibiców ucieszył również fakt, że zawodniczka wróciła do reprezentacji Polski. Wczesniej zawiesiła swoją grę w narodowych barwach z powodu konfliktu z ówczesnym selekcjonerem Wojciechem Basiukiem. Po przejęciu zespołu przez Miłosza Stępińskiego, fani znów mogą podziwiać Kiedrzynek w koszulce z Orłem.

dodano: 10-01-2017

Komentarze

Brak komentarzy

 

Wspierają nas przyjaciele piłki nożnej i liczne firmy.

Wspólny Cel, Jedna Drużyna

Tweetujemy z przyjaciółmi piłki nożnej. Dołącz do nas!!!

Wspólny Cel, Jedna Drużyna