PZP - AFE w półfinale Turnieju FIFPro

Zaczynamy FIFPro Torunament 2016, na początek Hiszpania

Pierwsze spotkanie w Turnieju FIFPro 2016 #TeamPZP rozegra w piątek 8 lipca o godzinie 14:30, na Stadium FK Kunice w Czechach. Rywalem w półfinale będzie drużyna AFE, czyli hiszpańskiego związku piłkarzy - zespołu, który od kilku lat przyjeżdża na obozy przygotowawcze do Polski i mierzy się z silnymi przeciwnikami, a w jego szeregach są piłkarze, którzy mają w swoim CV kluby z Primera Division.

Drugim spotkaniem turnieju będzie półfinał pomiędzy gospodarzami - reprezentacją Czech, a drużyną z Portugalii. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 18:00.

Mecz o trzecie miejsce oraz finał odbędą się następneg dnia, w sobotę 9 lipca w tym samym miejscu. Kolejno o 10:30 i 15:00.

W zakładce Transfery można przyjrzeć się sylwetkom polskich zawodników, którzy jadą na turniej.

Reprezentacja Polskiego Związku Piłkarzy przebywała przed turniejem na mini-zgrupowaniu w ośrodku Gosław Sport Center w Wodzisławiu. Oprócz wytężonych treningów, drużyna rozegrała sparing z Odrą Wodzisław Śląski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy bez kontraktów 1:0, a bramkę zdobył Tomasz Laskowski.

FIFPro Tournament 2016 oraz poprzedzające go zgrupowania to niepowtarzalna szansa dla piłkarzy, którzy pozostają w danym momencie bez zatrudnienia, do zachowania formy, potrenowania w grupowych zajęciach z profesjonalnymi trenerami i pokazanie się szerszemu gronu obserwatorów. Te inicjatywy służą przede wszystkim znalezieniu przez piłkarzy nowych klubów i powrotowi do zawodowej piłki.

dodano: 08-07-2016

Komentarze

Brak komentarzy

 

Wspierają nas przyjaciele piłki nożnej i liczne firmy.

Wspólny Cel, Jedna Drużyna

Tweetujemy z przyjaciółmi piłki nożnej. Dołącz do nas!!!

Wspólny Cel, Jedna Drużyna