Podziel się

Polski Związek Piłkarzy po raz trzeci z rzędu sprawdził co o murawach w Ekstralidze kobiet sądzą piłkarki. Jak się okazało, do serca wzięto sobie maksymę „do trzech razy sztuka” – znów za najlepszą uznano murawę w Łęcznej, natomiast zdecydowanie najgorzej wypadło boisko w Żywcu. Identycznie jak rok i dwa lata wcześniej.

Badanie zostało przeprowadzone wśród zawodniczek grających w Ekstralidze kobiet. Swoje głosy oddały po trzy przedstawicielki każdego z klubów. Zdecydowanie najlepsze okazało się boisko w Łęcznej, które w skali 1 – 5 dostało prawie same „piątki”. Średnia 4,78 to najlepszy z dotychczasowych wyników podczas trzyletniej edycji rankingu.

Na drugim miejscu znalazły się ex aequo boiska Medyka Konin i Sportowej Czwórki Radom – oba ze średnią 3,84. Dla Medyka to znacznie gorszy rezultat niż przed rokiem (wtedy 4,23), natomiast radomianki po raz pierwszy znalazły się w zestawieniu.

Zdecydowanie najgorzej, podobnie jak w dwóch wcześniejszych edycjach, wypadło boisko, na którym swoje mecze rozgrywa Mitech Żywiec. Średnia 1,50 dobitnie pokazuje ile jak bardzo płyta boiska w Żywcu nie nadaje się do gry.

Kilka klubów rozgrywa część swoich spotkań na sztucznej nawierzchni (AZS Wrocław podejmuje rywalki cały rok na takim podłożu), a wyniki naszego rankingu z roku na rok pokazują, że zawodniczki dużo bardziej cenią grę na naturalnej trawie. Zdrowie przede wszystkim.

Oto zestawienie:
Murawy Ekstraligi sezon 2017/18 (skala 1-5)

1. Górnik Łęczna 4,78

2. Medyk Konin 3,84

2. Sportowa Czwórka Radom 3,84

4. AZS PSW Biała Podlaska 3,62

5. Czarni Sosnowiec 3,5

6. AZS PWSZ Wałbrzych 3,34

7. AZS UJ Kraków 3,25

8. UKS SMS Łódź 3,19

9. Olimpia Szczecin 2,25

10. AZS Wrocław 2,22

11. Unifreeze Górzno 2,06

12. Mitech Żywiec 1,5

Podziel się

Komentarze