Podziel się

Reprezentacja PZP, złożona z piłkarzy bez kontraktów zajęła 3. miejsce w międzynarodowym Turnieju FIFPro 2016, rozgrywanym w czeskich Kunicach. W rozegranym 9 lipca decydującym meczu Polacy wygrali z reprezentacją portugalskich piłkarzy bez kontraktów (SJPF) 2:1. W meczu finałowym Hiszpanie (AFE) pokonali gospodarzy, Czechów (CAFH) po konkursie rzutów karnych.

Dzień wcześniej, 8 lipca, rozegrano dwa półfinały. W meczu inauguracyjnym Hiszpanie okazali się lepsi od drużyny PZP, zwyciężając 5:0. W drugim półfinale Czesi pokonali skromnie Portugalię 1:0.

W spotkaniu o 3. miejsce Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze, już w pierwszej połowie strzelając dwa gole po strzałach Michała Strzałkowskiego i Wiktora Płanety. Ta druga brama została zdobyta po pięknym strzale przewrotką. Rywale nie wykorzystali swojej szansy w końcówce spotkania, jaką był rzut karny, obroniony przez Matko Perdijicia. Dwie minuty później zdobyli gola kontaktowego, jednak na odrobienie strat było już za późno.

Medal zdobyty w FIFPro Tournament to spory sukces drużyny i wielka przygoda dla każdego z uczestników zgrupowania jednak największą nagrodą, na którą wszyscy czekamy, będzie znalezienie nowego klubu przez każdego z piłkarzy jacy wzięli udział w tych rozgrywkach. Taki był cel obozu i turnieju i tego im szczerze życzymy!

Podziel się

Komentarze