Podziel się

Zapraszamy na kolejny kurs skautingowy organizowany przez Scouts for Football. Tym razem odbędzie się on w Warszawie w dniach 11 i 12 marca.

Uczestnicy kursu będą mieli okazję do spotkania z interesującymi prelegentami. Do współtworzenia szkolenia, organizatorzy zaprosili Waldemara Wrobla wyszukującego zdolnych zawodników dla Borussii Dortmund i Federacji Niemieckiej, Daniela Myśliwca – analityka pierwszego zespołu Legii Warszawa, oraz Gonçalo Feio – asystenta trenera Kiko Ramireza w Wiśle Kraków.

Waldemar Wrobel swoją piłkarską pracę rozpoczynał jako trener Rot-Weiss Essen, uczęszczając na jeden kurs wspólnie z obecnym szkoleniowcem Liverpoolu – Jurgenem Kloppem. W 2014 roku trafił do Dortmundu, gdzie dziś zajmuje się skautingiem na potrzeby pierwszego zespołu. Część z obserwowanych przez niego zawodników, mierzyło się z Legią Warszawa w spotkaniach Champions League. Dodatkową funkcją wykonywaną przez Waldemara Wrobla, jest skauting na potrzeby reprezentacji Niemiec. Dzięki jego rekomendacjom, krajowa Federacja uzyskuje aktualne informacje na temat graczy z rocznika U-17 i U-19. Podczas kursu skautingowego przedstawi on propozycję arkusza obserwacyjnego na którym bazuje BVB oraz Niemiecka Federacja, opowie również o swoich doświadczeniach związanych z obserwacją zawodników dla jednej z najlepszych drużyn Bundesligi.

Kurs skautingowy organizowany przez Scouts for Football pozwoli również na poznanie od kuchni pracy analityka piłkarskiego. Pomoże w tym Daniel Myśliwiec, który reprezentuje zespół Legii Warszawa. Swoją pracę przy Łazienkowskiej rozpoczynał od prowadzenia drużyn młodzieżowych w Akademii Piłkarskiej. W 2016 roku decyzją trenera Besnika Hasiego, został włączony do sztabu pierwszej drużyny, gdzie dziś odpowiada za rozpracowywanie rywali. Treści prezentowane przez Daniela Myśliwca opierać się będą na bardzo aktualnym przykładzie analizy drużyny Ajaxu Amsterdam, z którą mistrz Polski mierzył się w rozgrywkach Ligi Europy.

Już drugiego dnia kursu, dołączy do nas trener Gonçalo Feio, który przybędzie do Warszawy przy okazji meczu jego Wisły Kraków z Legią Warszawa. Gonçalo Feio od 16 roku życia znajdował się w kadrze trenerskiej Benfiki Lisbona, gdzie poza prowadzeniem drużyn w klubowej Akademii, zajmował się raportowaniem najzdolniejszych zawodników w ramach sieci skautingu. To między innymi dzięki jego umiejętnościom, Benfika Lisbona może poszczycić się takimi zawodnikami jak, m.in. Renato Sanches, jedno z objawień Euro 2016. Po przyjeździe do Polski, Gonçalo Feio najpierw pracował z rocznikiem U-10 w Legii Warszawa, by następnie dołączyć do sztabu trenerskiego, kierowanego przez Henninga Berga. Po zakończeniu pracy w Stolicy, trener Feio nie rozstał się z polskim futbolem. Od lipca 2016 prowadził drużynę U-17 w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, natomiast od nowego roku współpracuje z trenerem Kiko Ramirezem jako jeden z asystentów pierwszej drużyny. Podczas kursu organizowanego przez Scouts for Football opowie o systemie wyszukiwania zawodników w Portugalii, swojej pracy z Legią Warszawa i Wisłą Kraków, oraz sposobie na profilowanie zawodnika w połączeniu z skautingowym i trenerskim podejściem do obserwacji gracza.

W ramach kursu skautingowego zagwarantowany jest również wstęp na mecz Lotto Ekstraklasy, pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków. W trakcie spotkania każdy z uczestników kursu będzie miał do wykonania zadanie, w postaci sporządzenia indywidualnego raportu dotyczącego wybranego piłkarza.

Ilość miejsc jest ograniczona. Dla każdego kto zgłosi się na kurs, powołując się na POLSKI ZWIĄZEK PIŁKARZY, obowiązuje specjalna promocja w postaci udziału w cenie przedsprzedażowej 990 PLN.

Członkowie Polskiego Związku Piłkarzy proszeni są w pierwszej kolejności o kontakt z biurem PZP: daniel@pzp.info.pl

Jak się zapisać? Wystarczy wysłać wiadomość na adres e-mail: contact@footballscouting.pl

Wszelkie szczegóły związane z kursem dostępne są na stronie footballscouting.pl, profilu Facebookowym oraz wydarzeniu.

Trwają także zapisy na kolejny kurs. Już 25 i 26 marca w Łodzi odbędzie się kurs skautingowy organizowany przez Scouts for Football i Polski Związek Piłkarzy.

Podziel się

Komentarze