Podziel się

Fundacja Poland Business Run i Polski Związek Piłkarzy zapraszają 2 września do udziału w biegu Łódź Business Run.

– Chętnie bierzemy udział w akcjach, które pomagają potrzebującym. Nasza sztafeta już trenuje – podkreśla Artur Leśniak, Prezes Polskiego Związku Piłkarzy, który wziął także udział w klasyfikacji drużyn „Pomagam Bardziej”, wpłacając na cel akcji dodatkową darowiznę. =>>>> Ranking Drużyn POMAGAM BARDZIEJ 

Łódź Business Run wystartuje po raz piąty. Do tej pory pomoc trafiła do 20 niepełnosprawnych osób. Dzięki biegaczom dostali nowe wózki, profesjonalne protezy i pomoc psychologa. W ubiegłym roku pomoc od 2 do 17 tys. zł trafiła do dziesięciu osób, a dzięki zaangażowaniu firm z Łodzi i okolic udało się uzbierać ponad 159 tys. zł.

– Przekonujemy się każdego dnia jak dzięki pomocy firm, które decydują się na sfinansowanie startu swoim pracownikom, odmienia się życie naszych podopiecznych. Często taka pomoc pozwala im wrócić na rynek pracy, na nowo nabrać pewności siebie i uwierzyć we własne możliwości – podkreślają organizatorzy biegu.

Charytatywna sztafeta Poland Business Run co roku gromadzi na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami – po raz pierwszy biegacze rywalizowali w aż 8 miastach Polski, a wystartowało 20 135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

W tym roku jednym z ambasadorów ŁBR jest Polski Związek Piłkarzy. – Do takiego wsparcia nie trzeba nas namawiać. To nasz obowiązek, jeśli w taki sposób możemy pomóc, to chętnie to robimy. Dlatego zachęcamy wszystkich do tworzenia i zgłaszania sztafet. – mówi Prezes Leśniak – Poza tym, jak na byłego piłkarza przystało, lubię rywalizację i mam nadzieję, że forma jeszcze jest – dodaje Rafał Pawlak, który wystartuje w sztafecie jako jeden z reprezentantów PZP.

Rok temu w Łodzi podczas czwartej edycji, której ambasadorami byli m.in. piłkarze ŁKS i Widzewa, wystartowała rekordowa liczba uczestników – 1925. W tym roku ambicje organizatorów są większe, bo im więcej biegaczy wystartuje, tym więcej osób dostanie pomoc. Zeszłoroczny rekord raczej padnie. Limit miejsc to 2500 osób, czyli 500 sztafet. Zostało już tylko około 70 miejsc.

Zachęcamy do wystawiania sztafet:
Więcej informacji na stronie www.lodzbusinessrun.pl

Zapisy > bit.ly/ZAPISY_2018

Link do filmu podsumowującego edycję 2017 > bit.ly/ŁBR_2017

Podziel się

Komentarze