Podziel się

Dnia 10 września 1972 roku piłkarska reprezentacja Polski na Stadionie Olimpijskim w Monachium zmierzyła się z Węgrami, a stawką meczu były złote medale igrzysk olimpijskich. Pamiętne zwycięstwo 2:1 otworzyło najwspanialszą dotychczas dekadę w historii polskiego futbolu. Dla upamiętnienia tego wydarzenia ustanowiono święto „Dzień Piłkarza”, które w tym roku przypada w czterdziestą piątą rocznicę wspomnianego wyżej meczu.

Dzisiaj, ciesząc się kolejnymi sukcesami piłkarskiej reprezentacji Polski oraz wspominając i świętując tamto wydarzenie, tworzymy własną, wspólną historię. Podczas meczów 8. kolejki Dzień Piłkarza zagości na boiskach Ekstraklasy, 1 oraz 2 ligi, jednocząc we wspólnym celu setki piłkarzy i setki tysięcy kibiców – ludzi piłki, którym bliski i bardzo ważny jest ten sport.

Akcją #JednaDrużyna #WspólnyCel, organizowaną przez Polski Związek Piłkarzy, Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasę SA, pragniemy pokazać, że wszyscy jesteśmy w stanie się zjednoczyć i mówić jednym głosem. Polska piłka przeżywała kiedyś wiele problemów, teraz jednak powstaje i rośnie w siłę, zarówno sportową, jak i infrastrukturalną, organizacyjną, czy też biznesową, dzięki temu, że wszyscy gramy do jednej bramki.

#JednaDrużyna #WspólnyCel to nie tylko hasło, ale przede wszystkim ludzie: piłkarze, trenerzy, działacze i kibice, działający razem, bez granic i pomimo różnic. To jedna drużyna, która pracuje na sukces nas wszystkich i na jak najlepszą kondycję polskiego futbolu.

Sukces złotej drużyny z 1972 roku jest symbolem wspólnego działania, które prowadzi do sukcesu. Współpraca Polskiego Związku Piłkarzy, Ekstraklasa SA, Polskiego Związku Piłki Nożnej, piłkarzy, klubów, kibiców i działaczy prowadzi do lepszej kondycji klubów, bezpiecznych warunków pracy piłkarzy, przyciąga sponsorów, fanów na stadiony i przybliża polski futbol do kolejnych wielkich sukcesów.

Bo piłka nas łączy…

Podziel się

Komentarze