Podziel się

Zapraszamy na kolejny kurs skautingowy od Scouts for Football, w którego organizacji pomagać będzie Polski Związek Piłkarzy! Tym razem SFF zawitają do Łodzi by przygotować do zawodu piłkarskiego skauta kolejnych, żądnych wiedzy kursantów.

Już 25 i 26 marca w Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które w jednym miejscu zgromadzi piłkarzy, wybitnych specjalistów oraz wszystkich zainteresowanych piłką nożną, którzy widzą swoją przyszłość w skautingu. Polski Związek Piłkarzy wraz ze Scouts for Football zapraszają na kurs skautingowy, którego główną tematyką będzie system wyszukiwania zdolnych zawodników, szkolenie z zakresu umiejętności analitycznych oraz obserwacja meczu na żywo w którym na nowo otwartym stadionie Widzew Łódź podejmie zespół Pelikana Łowicz.

Pierwszego dnia kursu uczestnicy spotkają się z Danielem Myśliwcem – analitykiem Legii Warszawa. Swoją pracę w drużynie Mistrza Polski, rozpoczął od prowadzenia rocznika U-17, a jednym z jego wychowanków jest Sebastian Szymański, który w obecnej rundzie przebojem wdarł się w szeregi zespołu. Daniel Myśliwiec decyzją trenera Besnika Hasiego, został włączony do sztabu pierwszej drużyny, gdzie pełni obowiązki analityka. Swoje doświadczenie zdobywał obserwując rywali z Ekstraklasy, Ligi Mistrzów, czy Ligi Europy. Analizował grę Realu Madryt, Sportingu CP, Borussii Dortmund, czy Ajaxu Amsterdam. Wnioskami i swoją pracą związaną z rozpracowywaniem holenderskiej drużyny, podzieli się w ramach pierwszej części szkolenia.

Drugim z prelegentów zaproszonych na kurs skautingowy w Łodzi, będzie Gonçalo Feio, który pracuje jako asystent Kiko Ramireza w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków. Swoją przygodę trenerską rozpoczynał w wieku 16 lat, współpracując z Benfiką Lisbona jako szkoleniowiec grup młodzieżowych, prowadząc w jednym z roczników, m.in. Renato Sanchesa – jednego z głównych bohaterów zeszłorocznych Mistrzostw Europy. Podczas pracy w Benfice zajmował się także skautingiem, obserwując kandydatów do gry w barwach portugalskiego klubu. Następnie przeniósł się do Polski, gdzie podjął współpracę z Legią Warszawa – najpierw jako trener juniorów, a następnie współpracownik Henninga Berga. Po zakończeniu pracy w stolicy, pozostał w Polsce, gdzie od lipca 2016 roku prowadził drużynę U-17 w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Od 2017 roku współprowadzi Wisłę Kraków w meczach Ekstraklasy. Podczas kursu Gonçalo Feio podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy trenerskiej i skautingowej, przedstawiając uczestnikom system wyszukiwania zawodników w Portugalii. Podzieli się także swoimi uwagami dotyczącymi aspektu pracy trenerskiej.

Z części teoretycznej podczas pierwszego dnia kursu nastąpi sprawne przejście do części praktycznej. Prelegenci przy wsparciu Michała Mikulskiego i Grzegorza Koprukowiaka wprowadzą w obserwację meczu na żywo, rozdzielając zadania i przeprowadzając warsztat z wypełniania arkusza obserwacyjnego. Następnie nastąpi obserwacja spotkania na żywo pomiędzy Widzewem Łódź a Pelikanem Łowicz, przeprowadzona na nowym obiekcie łódzkiego klubu.

Podczas drugiego dnia kursu przyjdzie czas na analizę sobotniego spotkania. Materiał zgromadzony na video będzie służył za pomoc do wspólnej dyskusji nad obserwacją spotkania. Każdy z uczestników przedstawi swoje wnioski, mając możliwość podzielenia się swoją wiedzą z zaproszonymi gośćmi. Tego dnia ze swoją prelekcją pojawi się jeden z legendarnych łódzkich piłkarzy – Marek Saganowski. Wychowanek ŁKS-u Łódź, gracz Feyenoordu, Hamburg SV, Troyes, Southamptonu i Legii Warszawa, podzieli się swoimi uwagami dotyczącymi występu napastnika w meczu.

Jednak to nie koniec! Po kursie każdy z uczestników ma możliwość dalszej edukacji w zakresie skautingu. Poprzez przygotowanie własnych raportów, otrzymuje od Scouts for Football wsparcie w dokonaniu ich oceny. Dla najlepszych czeka możliwość odbycia skautingowego stażu w klubie piłkarskim!

Do dnia 13 marca trwają zapisy na kurs w cenie przedsprzedażowej 990 PLN. Zapisu można dokonać pisząc na adres e-mail contact@footballscouting.pl

UWAGA: Dla członków Polskiego Związku Piłkarzy przewidziano specjalną ofertę udziału w kursie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem e-mail: daniel@pzp.info.pl

Podziel się

Komentarze