Podziel się

Polski Związek Piłkarzy z niepokojem przyjął fakt rosyjskiej agresji zbrojnej na suwerenną Republikę Ukrainy. Jako organizacja zrzeszająca i integrująca środowisko piłkarzy w Polsce stanowczo potępiamy użycie przemocy oraz naruszenie standardów obowiązujących we współczesnym świecie. Jednocześnie wyrażamy pełną solidarność z narodem ukraińskim w tych ciężkich dla niego chwilach.

W tej sytuacji z uznaniem odnosimy się do stanowiska przedstawionego przez Polski Związek Piłki Nożnej i członków reprezentacji narodowej, którzy w związku z eskalacją konfliktu zbrojnego dali jednoznaczny wyraz braku możliwości rozegrania meczu barażowego z reprezentacją Rosji w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze, oczekując w tym zakresie odpowiednich decyzji od FIFA.

Z uwagi na zaistniałą sytuację i postawę prezentowaną przez Polską Federację Piłkarską, która jako pierwsza podjęła zdecydowane kroki wobec agresora, pozytywnie odbieramy także dalsze odważne decyzje podjęte przez FIFA i UEFA, w skutek których, do odwołania, zawieszono udział wszystkich rosyjskich klubów i reprezentacji we wszelkich rozgrywkach międzynarodowych.

Stoimy na stanowisku, iż jedynie wspólna, jednolita postawa środowiska sportowego wobec brutalnej przemocy, której doświadcza obecnie naród ukraiński, jest w stanie wywołać odpowiedni skutek i skłonić cały cywilizowany świat do jednoznacznego potępienia rosyjskiej agresji.

NOTA PRASOWA – OŚWIADCZENIE POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKARZY (POBIERZ)

Podziel się

Komentarze