Podziel się

Polski Związek Piłkarzy z całą stanowczością pragnie całkowicie zdementować informacje podane przez Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, o tym, jakoby Polski Związek Piłki Nożnej i Ekstraklasa SA zablokowały akcję Pokaż Rasizmowi Czerwoną Kartkę. Co więcej, zarówno PZPN jak i Ekstraklasa SA od początku silnie wsparły akcję i mocno się zaangażowały w jej przeprowadzenie. PZPN ze swojej strony wyraził zgodę na udział sędziów, z kolei Ekstraklasa SA skoordynowała komunikację z klubami i telewizją.

Jak informowaliśmy już wcześniej, akcja Pokaż Rasizmowi Czerwoną Kartkę została odwołana w planowanym terminie z przyczyn niezależnych od organizatorów, gdyż wszystkim stronom zależało na jej jak najsprawniejszym przeprowadzeniu. Dlatego akcja nie została odwołana całkowicie, a jedynie przeniesiona na inny termin.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że przez cały proces przygotowywania akcji, Kluby były bardzo pomocne i zaangażowane.

Pragniemy także podkreślić, że Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” nie było organizatorem akcji, a jedynie wsparło ją, jako organizacja walcząca z uprzedzeniami. Jednakże sposób działania Stowarzyszenia i samowolne działania są sprzeczne z ideą akcji Pokaż Rasizmowi Czerwoną Kartkę, a jej organizatorzy –  PZP, PZPN i Ekstraklasa SA – stanowczo odcinają się od tego typu praktyk.

Podziel się

Komentarze