Podziel się

Mamy przyjemność ogłosić listę nominowanych zawodników w X edycji Plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy Piłkarze Wybierają 2016 na najlepszych w II lidze w 2016 roku.

Na podstawie głosów zawodników grających w II lidze wyłonione zostały nominacje do tegorocznych nagród. Laureatów poznamy 10 stycznia 2017 roku, dzień po ogłoszeniu wyników 2016 FIFA FIFPro World11.

Piłkarze biorą udział w zabawie już po raz dziesiąty, a obecna edycja dotyczy roku kalendarzowego 2016. Piłkarze sami pełnią rolę jury, głosując na swoich kolegów z boiska. O nominacjach i ostatecznych wynikach decyduje liczba oddanych przez nich głosów. Od tego roku po raz pierwszy piłkarze II ligi mogli głosować na, ich zdaniem, najlepszych trenerów oraz sędziów minionego roku w ich klasie rozgrywkowej.

Lista nominowanych (kolejność alfabetyczna):

JEDENASTKA ROKU (1 bramkarz, 4 obrońców, 3 pomocników, 3 napastników)

Bramkarz:
1. Bartosz Golik (Rozwój Katowice)
2. Daniel Kajzer (Row 1964 Rybnik)
3. Tomasz Loska (Raków Częstochowa)
4. Adrian Szady (Radomiak Radom)
5. Tobiasz Weinzettel (Odra Opole)

Obrońcy:
1. Mateusz Bodzioch (Odra Opole)
2. Błażej Cyfert (Raków Częstochowa)
3. Michał Czarny (Puszcza Niepołomice)
4. Michał Grudniewski (Radomiak Radom)
5. Wojciech Jurek (Polonia Bytom)
6. Marek Krotofil (ROW 1964 Rybnik / Legionovia Legionowo)
7. Daniel Kutarba (Polonia Bytom / Legionovia Legionów)
8. Tomas Petrasek (Raków Częstochowa)
9. Piotr Stawarczyk (Puszcza Niepołomice)
10. Bartosz Sulkowski (Radomiak Radom)
11. Maciej Świdzikowski (Radomiak Radom)
12. Robert Trznadel (Odra Opole)
13. Łukasz Winiarczyk (Odra Opole)
14. Wiktor Witt (Kotwica Kołobrzeg)

Pomocnicy:
1. Robert Chwastek (Gryf Wejherowo)
2. Maciej Domański (Puszcza Niepołomice)
3. Rafał Figiel (Raków Częstochowa)
4. Marek Gancarczyk (Odra Opole)
5. Waldemar Gancarczyk (Odra Opole)
6. Piotr Malinowski (Raków Częstochowa)
7. Tomasz Wepa (Odra Opole)
8. Marcin Wodecki (GKS Tychy / Legionovia Legionowo)
9. Tomasz Wróbel (Rozwój Katowice)

Napastnicy:
1. Adam Czerkas (Raków Częstochowa)
2. Piotr Giel (Kotwica Kołobrzeg)
3. Daniel Koczon (Siarka Tarnobrzeg)
4. Arkadiusz Kowalczyk (Polonia Bytom)
5. Marcin Krzywicki (GKS Bełchatów)
6. Leandro Rossi Pereira (Radomiak Radom)
7. Fabian Piasecki (Olimpia Zambrów)
8. Paweł Piceluk (Olimpia Elbląg)
9. Łukasz Staroń (Odra Opole)
10. Dawid Wolny (Odra Opole)

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy Piłkarz II Ligi:
1. Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard)
2. Rafał Figiel (Raków Częstochowa)
3. Aleksander Januszkiewicz (Polonia Bytom)
4. Leandro Rossi Pereira (Radomiak Radom)
5. Tomasz Wróbel (Rozwój Katowice)

Odkrycie II Ligi:
1. Jakub Kuzdra (Polonia Bytom)
2. Sebastian Milewski (Legionovia Legionów)
3. Fabian Piasecki (Olimpia Zambrów)
4. Grzegorz Szymusik (Błękitni Stargard)
5. Konrad Zaradny (Raków Częstochowa)

Najlepszy Młody Piłkarz II Ligi:
1. Bartosz Golik (Rozwój Katowice)
2. Aleksander Kowalski (Odra Opole)
3. Sebastian Milewski (Legionovia Legionów)
4. Fabian Piasecki (Olimpia Zambrów)
5. Mateusz Spychała (Radomiak Radom)
6. Marcin Staniszewski (Puszcza Niepołomice)
7. Tobiasz Weinzettel (Odra Opole)

Trener II Ligi:
1. Jan Furlepa (Odra Opole)
2. Włodzimierz Gąsior (Siarka Tarnobrzeg)
3. Krzysztof Kapuściński (Błękitni Stargard)
4. Werner Liczka (Radomiak Radom)
5. Marek Papszun (Raków Częstochowa)

Sędzia II Ligi:
1. Dawid Bukowczan (Żywiec)
2. Paweł Kantor (Dębica)
3. Marcin Liana (Bydgoszcz)
4. Szymon Lizak (Poznań)
5. Robert Marciniak (Kraków)
6. Tomasz Marciniak (Płock)

Podziel się

Komentarze