Podziel się

Mamy przyjemność ogłosić listę nominowanych zawodników w X edycji Plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy Piłkarze Wybierają 2016 na najlepszych w I lidze w 2016 roku.

Na podstawie głosów zawodników grających w I lidze wyłonione zostały nominacje do tegorocznych nagród. Laureatów poznamy 10 stycznia 2017 roku, dzień po ogłoszeniu wyników 2016 FIFA FIFPro World11.

Piłkarze biorą udział w zabawie już po raz dziesiąty, a obecna edycja dotyczy roku kalendarzowego 2016. Piłkarze sami pełnią rolę jury, głosując na swoich kolegów z boiska. O nominacjach i ostatecznych wynikach decyduje liczba oddanych przez nich głosów.

Lista nominowanych (kolejność alfabetyczna):

JEDENASTKA ROKU I LIGI (1 bramkarz, 4 obrońców, 3 pomocników, 3 napastników)

Bramkarz:
1. Paweł Kapsa (Miedź Legnica)
2. Seweryn Kiełpin (Wisła Płock)
3. Rafał Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
4. Łukasz Radliński (Sandecja Nowy Sącz)
5. Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec)

Obrońcy:
1. Dawid Abramowicz (GKS Katowice)
2. Grzegorz Bartczak (Miedź Legnica)
3. Alan Czerwiński (GKS Katowice)
4. Adam Danch (Górnik Zabrze)
5. Mateusz Kamiński (GKS Katowice)
6. Piotr Kieruzel (Chojniczanka Chojnice)
7. Bartosz Kopacz (Górni Zabrze)
8. Krzysztof Markowski (Zagłębie Sosnowiec)
9. Tomasz Midziewski (Miedź Legnica)
10. Kamil Słaby (Sandecja Nowy Sącz)
11. Dawid Szufryn (Sandecja Nowy Sącz)
12. Przemysław Szymiński (Wisła Płock)
13. Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec)
14. Marcin Warcholak (Arka Gdynia)
15. Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)

Pomocnicy:
1. Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec)
2. Petteri Forsell (Miedź Legnica)
3. Tomasz Foszmańczyk (GKS Katowice)
4. Rafał Grzelak (Chojniczanka Chojnice)
5. Marcin Kaczmarek (Olimpia Grudziądz)
6. Damian Kądzior (Wigry Suwałki)
7. Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz)
8. Łukasz Matusiak (Zagłębie Sosnowiec)
9. Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
10. Martin Pribula (Zagłębie Sosnowiec)
11. Arkadiusz Reca (Wisła Płock)
12. Mateusz Szwoch (Arka Gdynia)

Napastnicy:
1. Kamil Adamek (Wigry Suwałki)
2. Karol Angielski (Zawisza Bydgoszcz / Olimpia Grudziądz)
3. Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
4. Michał Fidziukiewicz (Zagłębie Sosnowiec)
5. Grzegorz Goncerz (GKS Katowice)
6. Maciej Górski (Chrobry Głogów)
7. Rafał Kujawa (Stomil Olsztyn)
8. Mikołaj Lebedyński (Wisła Płock / GKS Katowice)
9. Szymon Lewicki (Zawisza Bydgoszcz / Podbeskidzie Bielsko-Biała)
10. Nildo França Júnior (Olimpia Grudziądz)
11. Sylwester Patejuk (Zawisza Bydgoszcz / Wisła Puławy)
12. Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)
13. Janusz Surdykowski (Drutex-Bytovia Bytów)

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy Piłkarz I Ligi:
1. Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec)
2. Petteri Forsell (Miedź Legnica)
3. Grzegorz Goncerz (GKS Katowice)
4. Dawid Plizga (Górnik Zabrze)
5. Martin Pribula (Zagłębie Sosnowiec)
6. Janusz Surdykowski (Drutex-Bytovia Bytów)
7. Mateusz Szwoch (Arka Gdynia)

Odkrycie I Ligi:
1. Karol Angielski (Zawisza Bydgoszcz / Olimpia Grudziądz)
2. Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec)
3. Petteri Forsell (Miedź Legnica)
4. Arkadiusz Reca (Wisła Płock)
5. Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)
6. Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)

Najlepszy Młody Piłkarz I Ligi:
1. Karol Angielski (Zawisza Bydgoszcz / Olimpia Grudziądz)
2. Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec)
3. Paweł Mandrysz (GKS Katowice)
4. Damian Rasak (Miedź Legnica)
5. Arkadiusz Reca (Wisła Płock)
6. Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń Siedlce)

Trener I Ligi:
1. Maciej Bartoszek (Zawisza Bydgoszcz / Chojniczanka Chojnice)
2. Jerzy Brzęczek (GKS Katowice)
3. Jacek Magiera (Zagłębie Sosnowiec)
4. Grzegorz Niciński (Arka Gdynia)
5. Ryszard Tarasiewicz (Miedź Legnica)

Sędzia I Ligi:
1. Adam Lyczmański (Bydgoszcz)
2. Tomasz Musiał (Kraków)
3. Paweł Pskit (Łódź)
4. Tomasz Wajda (Żywiec)

Podziel się

Komentarze