Podziel się

Mamy przyjemność ogłosić listę nominowanych zawodników w X edycji Plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy Piłkarze Wybierają 2016 na najlepszych w Ekstraklasie lidze w 2016 roku.

Na podstawie głosów zawodników grających w Ekstraklasie wyłonione zostały nominacje do tegorocznych nagród. Laureatów poznamy 10 stycznia 2017 roku, dzień po ogłoszeniu wyników 2016 FIFA FIFPro World11.

Piłkarze biorą udział w zabawie już po raz dziesiąty, a obecna edycja dotyczy roku kalendarzowego 2016. Piłkarze sami pełnią rolę jury, głosując na swoich kolegów z boiska. O nominacjach i ostatecznych wynikach decyduje liczba oddanych przez nich głosów.

Lista nominowanych (kolejność alfabetyczna):

JEDENASTKA ROKU EKSTRAKLASY (1 bramkarz, 4 obrońców, 3 pomocników, 3 napastników)

Bramkarz:
1. Marian Kelemen (Jagiellonia Białystok)
2. Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)
3. Matus Putnocky (Ruch Chorzów / Lech Poznań)
4. Grzegorz Sandomierski (Cracovia)
5. Jakub Szmatuła (Piast Gliwice)

Obrońcy:
1. Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa)
2. Dorde Cotra (Zagłębie Lubin)
3. Jakub Czerwiński (Pogoń Szczecin / Legia Warszawa)
4. Maciej Dąbrowski (Zagłębie Lubin / Legia Warszawa)
5. Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin)
6. Adam Hlousek (Legia Warszawa)
7. Tamas Kadar (Lech Poznań)
8. Tomasz Kędziora (Lech Poznań)
9. Igor Lewczuk (Legia Warszawa)
10. Patrik Mraz (Piast Gliwice)
11. Michał Pazdan (Legia Warszawa)
12. Artem Putivtsev (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
13. Ivan Runje (Jagiellonia Białystok)

Pomocnicy:
1. Mateusz Cetnarski (Cracovia)
2. Miroslav Covilo (Cracovia)
3. Damian Dąbrowski (Cracovia)
4. Jacek Góralski (Jagiellonia Białystok)
5. Guilherme Costa Marques (Legia Warszawa)
6. Milos Krasić (Lechia Gdańsk)
7. Rafał Murawski (Pogoń Szczecin)
8. Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa)
9. Szymon Pawłowski (Lech Poznań)
10. Miroslav Radović (Legia Warszawa)
11. Filip Starzyński (Zagłębie Lubin)
12. Abdul Aziz Tetteh (Lech Poznań)
13. Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok)

Napastnicy:
1. Airam Cabrera (Korona Kielce)
2. Fedor Cernych (Jagiellonia Białystok)
3. Grzegorz Kuświk (Lechia Gdańsk)
4. Martin Nespor (Piast Gliwice)
5. Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
6. Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)
7. Marco Paixao (Lechia Gdańsk)
8. Krzysztof Piątek (Zagłębie Lubin / Cracovia)
9. Marcin Robak (Lech Poznań)
10. Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy Piłkarz Ekstraklasy:
1. Guilherme Costa Marques (Legia Warszawa)
2. Milos Krasić (Lechia Gdańsk)
3. Nemanja Nikolić (Legia Warszawa)
4. Miroslav Radović (Legia Warszawa)
5. Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok)

Odkrycie Ekstraklasy:
1. Bartosz Kapustka (Cracovia)
2. Patryk Lipski (Ruch Chorzów)
3. Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa / Ruch Chorzów)
4. Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)
5. Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok)

Najlepszy Młody Piłkarz Ekstraklasy:
1. Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok)
2. Bartosz Kapustka (Cracovia)
3. Patryk Lipski (Ruch Chorzów)
4. Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)
5. Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)

Trener Ekstraklasy:
1. Jacek Magiera (Legia Warszawa)
2. Czesław Michniewicz (Pogoń Szczecin / Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
3. Michał Probierz (Jagiellonia Białystok)
4. Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin)
5. Jacek Zieliński (Cracovia)

Sędzia Ekstraklasy:
1. Paweł Gil (Lublin)
2. Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
3. Szymon Marciniak (Płock)
4. Tomasz Musiał (Kraków)
5. Paweł Raczkowski (Warszawa)

Podziel się

Komentarze