Podziel się

Robert Lewandowski i Ewa Pajor, podobnie jak przed rokiem, zostali wyróżnieni w plebiscycie PZP i zdobyli odpowiednio tytułu Najlepszego Polskiego Piłkarza i Najlepszej Polskiej Piłkarki sezonu 2018/2019.

Robert Lewandowski zgarnął nagrodę już po raz ósmy z rzędu! Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium nie miał sobie równych. W tej edycji zdobył 53,5% wszystkich głosów, wyprzedzając Krzysztofa Piątka i Piotra Zielińskiego. W plebiscycie, jak co roku, głosowali piłkarze wszystkich klubów Ekstraklasy, 1 Ligi i 2 Ligi.

Ewa Pajor nagrodę zdobyła po raz drugi z rzędu. W tym roku napastniczka VfL Wolfsburg i reprezentacji Polski zdobyła ponad 80% wszystkich głosów. W głosowaniu wzięły udział piłkarki wszystkich 12 klubów Ekstraligi.

Lewandowski w tym sezonie zdobył z Bayernem mistrzostwo i Puchar Niemiec i został królem strzelców obu rozgrywek. Ewa Pajor ma takie same osiągnięcia, mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz tytuł królowej strzelczyń. Pajor w 19 występach w Bundeslidze strzeliła 24 gole!

Podziel się

Komentarze