Podziel się

Plebiscyt PZP 2017 – Lewandowski i Pajor poza konkurencją!

Robert Lewandowski został ponownie wybrany najlepszym polskim piłkarzem. Zawodnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski w XI edycji plebiscytu Piłkarze Wybierają nie miał sobie równych.

Zawodnicy grający w Lotto Ekstraklasie, Nice 1 Lidze i 2 lidze już po raz siódmy z rzędu wyróżnili kapitana reprezentacji Polski.

Lewandowski nie miał sobie równych, zdobywając 354 na 522 głosy, co stanowi 67,82 % z wszystkich głosów oddanych w kategorii.

Z kolei zawodniczki Ekstraligi, za najlepszą polską piłkarkę uznały Ewę Pajor. Napastniczka VfL Wolfsburg i reprezentacji Polski dostąpiła tego zaszczytu po raz drugi.

21-letnia Pajor zgarnęła 47% głosów, pozostawiając konkurencję, w tym ubiegłoroczną laureatkę Katarzynę Kiedrzynek, daleko w tyle.

Poza głosowaniami na najlepszych w kraju, zawodniczki i zawodnicy w poszczególnych ligach oddawali głosy na najlepsze jedenastki oraz inne nagrody indywidualne. Sprawdź jak zagłosowały piłkarki Ekstraligi oraz zawodnicy Lotto Ekstraklasy, Nice 1 ligi oraz 2 Ligi.

Podziel się

Komentarze