Podziel się

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym polskim piłkarzem w X edycji plebiscytu Piłkarze Wybierają. Zawodnicy grający w Ekstralidze, 1. lidze i 2. lidze już po raz szósty z rzędu wyróżnili kapitana reprezentacji Polski. Z kolei zawodniczki z Ekstraligi, podobnie jak przed rokiem, za najlepszą piłkarkę uznali Katarzynę Kiedrzynek.

Lewandowski już szósty rok z rzędu został przez uznany piłkarzy za najlepszego w Polsce w tym fachu. Lista nagród i wyróżnień dla kapitana reprezentacji Polski jest tak długa, że trudno wymienić wszystko. W roku 2016 Lewandowski awansował z reprezentacją na EURO, gdzie doszedł z nią do ćwierćfinału. W Bundeslidze sięgnął po koronę króla strzelców (30 goli w sezonie). Biorąc pod uwagę tylko 2016 rok, Lewandowski strzelił 27 goli w lidze, do tego dołożył siedem trafień w Lidze Mistrzów i pięć goli w Pucharze Niemiec. Z kolei w meczach reprezentacji Polski zdobył osiem bramek.

Kiedrzynek wygrała podobnie jak w zeszłym roku. Wybór nie może dziwić, ponieważ zawodniczka Paris Saint-Germain ma za sobą niezwykle udany sezon. Doceniono ją we Francji, gdzie po raz kolejny została Najlepszą Bramkarką Ligue 1. Kibiców ucieszył również fakt, że zawodniczka wróciła do reprezentacji Polski. Wcześniej zawiesiła swoją grę w narodowych barwach z powodu konfliktu z ówczesnym selekcjonerem Wojciechem Basiukiem. Po przejęciu zespołu przez Miłosza Stępińskiego, fani znów mogą podziwiać Kiedrzynek w koszulce z Orłem.

Podziel się

Komentarze