Podziel się

Błażej Cymerman, 14-letni piłkarz Józefovii, 10 października jechał rowerem na trening. Niestety nie dotarł na miejsce… Chłopak na przejściu dla pieszych wpadł pod pociąg. Lekarzom udało się uratować mu życie, ale młody piłkarz stracił obie nogi, jedną powyżej kolana, a drugą tuż poniżej kolana. Teraz Błażej potrzebuje 200 tysięcy złotych na protezy. Jego klub już zorganizował zbiórkę pieniędzy.

Stan Błażeja po wypadku nadal jest ciężki, ale stabilny. Oddycha już samodzielnie, a lekarze wybudzają go ze śpiączki farmakologicznej.

Piłka nożna stała się pasją Błażeja całkiem niedawno, ale jak mówił jego trener – miał talent i robił bardzo szybkie postępy. Występował na pozycji środkowego obrońcy. Zapewne w skrytości serca marzył, że kiedyś założy koszulkę z orłem na piersi lub jak jego ojciec, Tomasz Cymerman trafi do Legii Warszawa.

Na boisku zawsze walczył z ogromną determinacją i poświęceniem. Teraz przyjdzie mu stoczyć najtrudniejszy pojedynek. Pojedynek o powrót do normalnego życia. Ono już nigdy nie będzie takie samo, ale dzięki naszej wspólnej pomocy nadal może być piękne i pasjonujące.

Potrzebna pomoc. Trwa zbiórka pieniędzy

Trwa zbiórka pieniędzy na protezy dla Błażeja, a ich koszt to około 200 tysięcy złotych. Stowarzyszenie „Józezfovia Jozefów” otworzyło oddzielnie subkonto, na którym zbiera darowizny dla Błażeja. Wpłat można dokonywać na konto: MLKS JÓZEFOVIA nr rachunku 39 1090 1753 0000 0001 3347 0518. W tytule należy wpisać: DAROWIZNA DLA BŁAŻEJA.

Podziel się

Komentarze