Podziel się

Polski Związek Piłkarzy wyselekcjonował 18-osobową kadrę, która zagra na międzynarodowym turnieju w Czechach dla piłkarzy bez kontraktów. Turniej jest okazją dla zawodników do znalezienia nowego pracodawcy. Do PZP wpłynęło wiele zgłoszeń spośród których Zarząd wraz ze sztabem szkoleniowym wyselekcjonowali ostateczną kadrę. W czeskich Kunicach zespół będzie rywalizował z reprezentacjami Czech (CAFH), Hiszpanii (AFE) i Portugalii (SJPF), a turniej poprzedzi zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim.

Turnieje FIFPro dla piłkarzy bez kontraktów są wspaniałą inicjatywą dającą możliwość bezrobotnym zawodnikom do pokazania się skautom i znalezieniu nowego klubu. Warto zaznaczyć, że zawodnicy nie ponoszą żadnych kosztów udziału ani w zgrupowaniu, ani w turnieju. Niestety spośród wielu przysłanych zgłoszeń, do drużyny mogło trafić tylko 18 piłkarzy. Polski Związek Piłkarzy na turnieju w Kunicach reprezentować będą (w nawiasie ostatni klub):

1. Tomasz Borys (Start Otwock)
2. Patryk Brzeski (Wierzyca Pelplin)
3. Marcin Fiedeń (Nexø Boldklub, Dania)
4. Adam Grisgraber (Kujawianka Izbica Kujawska)
5. Maciej Humerski (Dolcan Ząbki)
6. Jakub Kobyliński (Zagłębie Lubin)
7. Mateusz Kowalski (KS Łomianki)
8. Maciej Kwaśniak (Kujawianka Izbica Kujawska)
9. Tomasz Laskowski (Polonia Bydgoszcz)
10. Adrian Ligienza (Broń Radom)
11. Aleksander Majerz (Polonia Kępno)
12. Kamil Mańkowski (Ślęza Wrocław)
13. Matko Perdijić (Zagłębie Sosnowiec)
14. Wiktor Płaneta (Jarota Jarocin)
15. Artur Starosz (KS Łomianki)
16. Piotr Stefański (Lublinianka Lublin)
17. Michał Strzałkowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki)
18. Tomasz Wachowiec (Kujawianka Izbica Kujawska)

Reprezentacja PZP w Turneiju FIFPro zadebiutowała rok temu. W rozgrywanych w nieco innej formule rozgrywkach polski zespół wygrał eliminacje, a później wystąpił w turnieju finałowym w Holandii.

Podziel się

Komentarze