Podziel się

Prezes Polskiego Związku Piłkarzy Euzebiusz Smolarek, 6 listopada wziął udział w konferencji: „(NIE)PEŁNOSPRAWNI na rynku pracy”, poświęconej w tym roku rynkowi sportowemu. Konferencja została organizowana przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundację Łódź Akademicka odbyła się po raz szósty.

W tym roku podjęto temat sportu, który jest niezbędnym elementem wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Sport w życiu osób niepełnosprawnych spełnia niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym równie ważne okazuje się poczucie przynależności do grupy, wyjście z domu i otwarcie się na nowe możliwości. Często okazuje się, że z czasem sport staje się nowym pomysłem na życie oraz na aktywność zawodową.

W konferencji wziął udział prezes Polskiego Związku Piłkarzy Euzebiusz Smolarek, który poprowadził wykład „Sport – droga do sukcesu” oraz debatę z uczestnikami konferencji.

Celem konferencji było również umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szansę na znalezienie właściwej dla siebie pracy, praktyki czy stażu.

 

Podziel się

Komentarze