Podziel się

Scouts for Football (Partner PZP) i Wisła Kraków z pierwszym takim projektem stażowym w Polsce!

Wisła Kraków i Scouts for Football nawiązały współpracę, której owocem będzie projekt stażowy połączony z Kursem Skautingowym. Dzięki zawartej umowie, każdy z uczestników szkolenia, ma szansę na wyjątkową praktykę pod okiem sztabu Kiko Ramireza oraz kilkumiesięczne doświadczenie skautingowe w strukturach Białej Gwiazdy pod opieką Manuela Junco.

Najbliższa edycja szkolenia Scouts for Football będzie miała miejsce w dniach 26-27 sierpnia na Stadionie przy ul. Reymonta i połączona będzie z obserwacją meczu na żywo pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk.

W ramach kursu uczestnicy będą mieli okazję do spotkania się w Krakowie z Danielem Myśliwcem. Obecny asystent pierwszego trenera Górnika Łęczna przez lata związany był z Legią Warszawa. Jako analityk obserwował rywali Wojskowych w Lotto Ekstraklasie, Lidze Mistrzów, czy Lidze Europy. Podczas kursu z pewnością podzieli się swoimi spostrzeżeniami z gry Ajaksu Amsterdam, Borussii Dortmund, Realu Madryt, czy Sportingu Lizbona.

Ciekawym doświadczeniem będzie również możliwość szkolenia się pod okiem fachowców pracujących dla Wisły Kraków. Uczestnicy spotkają się z asystentem trenera Kiko Ramireza – Goncalo Feio i analitykiem Wisły – Mariuszem Kondakiem, który szerszej społeczności piłkarskiej może być znany także jako autor popularnego bloga „Czytam Gre”. Szkolenie będzie skupione na tajnikach pracy skauta i analityka. Podczas kursu dowiesz się w jaki sposób mecz obserwuje skaut, jak fachowo analizuje się mecz pod kątem umiejętności i potencjału gry zawodnika oraz zespołu. Poznasz też program InStat Scout, służący do rozkładania na czynniki pierwsze elementów meczu pod kątem danych i statystyk.

Zgłaszając się na kurs, weźmiesz udział w dwudniowym szkoleniu, w które wlicza się obserwacja meczu na żywo. Jednak to nie wszystko! Kurs nie kończy się na jednym weekendzie. Jako uczestnik zostajesz objęty specjalnym Systemem Edukacji Skauta. Dzięki niemu masz możliwość dzielenia się ze specjalistami swoimi raportami skautingowymi. Każdy z nich oceniamy, pomagając Ci udoskonalać swój warsztat łowcy talentów. Najbardziej zdeterminowanych i pracowitych uczestników czeka wyjątkowa praktyka w Wiśle Kraków.

Zapisz się na kurs skautingowy, pisząc wiadomość na adres contact@footballscouting.pl. Standardowa cena kursu wynosi 1490 PLN, jednak dla wszystkich członków Polskiego Związku Piłkarzy mamy specjalną propozycję! Udział kursie dostępny za cenę przedsprzedażową 990 PLN niezależnie od terminu zapisu! Powołaj się koniecznie na PZP kontaktując się z organizatorem. Jednocześnie informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona do 50.

Scouts for Football działa na polskim rynku od dwóch lat. W tym czasie eksperci skupieni w ramach organizacji przeprowadzili projekty edukacyjne w Warszawie, Łodzi, Gliwicach, Krakowie oraz Tychach, gdzie przed miesiącem odbywały się rozgrywki Euro U-21. Ekspertami, których można stale spotkać na szkoleniach skautingowych w ich wydaniu, są były kapitan reprezentacji Polski, a obecnie koordynator akademii Schalke 04 Gelsenkirchen – Tomasz Wałdoch, analityk współpracujący do niedawna z Legią Warszawa – Daniel Myśliwiec, skaut niemieckiej Borussii Dortmund – Waldemar Wrobel, czy Goncalo Feio – asystent pierwszego szkoleniowca Wisły Kraków, mający za sobą pracę w Benfice Lizbona i Legii Warszawa. Gościnnie w ramach projektów edukacyjnych swoje prelekcje wygłaszali Tomasz Pasieczny z Arsenalu Londyn, Artur Płatek z Borussii Dortmund, czy Lothar Matuschak – trener bramkarzy Schalke 04, który wychował na światowej sławy golkipera, Manuela Neuera, a dziś pracuje z klubem z Gelsenkirchen jako poszukiwacz nowych bramkarskich talentów. Założycielami i współwłaścicielami projektu są Grzegorz Koprukowiak i Michał Mikulski, którzy są skautami obserwującymi głównie rynek niemiecki, skandynawski, polski i niderlandzki.

Hasłem przewodnim, które oddaje misję Scouts for Football, jest „Let’s see the bigger picture of football”. Pokazywanie szerszej perspektywy futbolu jest podstawowym zadaniem skauta, który poza aktualną dyspozycją zawodnika, powinien zwracać również na takie element jak mentalność, potencjał gracza, czy jego wszechstronność. Takie elementy poruszane są podczas szkoleń, gdzie poza obserwacją meczu na żywo, analizą gry czy filozofią skautingu, ważnym elementem jest pokazanie zachowań boiskowych gracza.

Podziel się

Komentarze