Podziel się

Nowy rok zaczyna się bardzo obiecująco. Styczeń to nie tylko czas na realizację postanowień i celów noworocznych, ale także gorący okres w klubach piłkarskich. W przerwie między rundami rozgrywkowymi wiodącym tematem stają się wzmocnienia zespołów zawodnikami, upatrzonymi wcześniej przez klubowych skautów. Ty także możesz stać się częścią takiego sztabu i mieć wpływ na klubowe decyzje. Możesz to uczynić dzięki szkoleniu, które 17 i 18 lutego Scouts for Football zorganizuje razem z Legią Warszawa. W poznaniu tajników obserwacji graczy pomogą wybitni fachowcy z bogatym doświadczeniem pracy dla zespołów Bundesligi:

Lars Mrosko – pracował między innymi dla Bayernu Monachium, Bradford City, FC St. Pauli czy VfL Wolfsburg. To właśnie w tym ostatnim klubie spotkał swoich największych trenerskich mentorów: Mirko Slomkę i znanego z żelaznej dyscypliny Felixa Magatha. Jego obserwacje i oceny kandydatów do gry w barwach „Wilków” zaowocowały transferami dwóch wybitnych napastników: Grafite oraz Edina Džeko. Wspomniany duet zdobył dla klubu w sezonie 2008/09 54 z wszystkich 80 bramek, przyczyniając się do triumfu w Bundeslidze. W trakcie swojej pracy, Mrosko miał okazję do zapoznania się także z polskimi zawodnikami, a jednym z analizowanych przez niego graczy był Paweł Brożek. Dziś Lars Mrosko pracuje na rzecz Hannoveru 96.

Peter Hyballa – jest absolwentem 50. Szkolenia dla trenerów w Niemczech w 2005 roku. Ukończył je razem z obecnym szkoleniowcem Pogoni Szczecin – Kostą Runjaiciem, Dariuszem Pasieką pracującym obecnie w Szkole Trenerów PZPN, Ralphem Hasenhüttlem, trenerem Red Bull Lipsk oraz Heiko Herrlichem z Bayeru Leverkusen. Może pochwalić się pracą z najlepszymi zawodnikami, których w ostatnich latach wyszkoliły niemieckie kluby. Mario Götze, Emre Can, Antonio Rüdiger, czy gracz Tottenhamu, Son Heung-min, to tylko niektórzy spośród piłkarzy z jakimi miał do czynienia w Borussii Dortmund, VfL Wolfsburg oraz Salzburgu, gdzie prowadził zespoły młodzieżowe. Był również asystentem szkoleniowca w Leverkusen oraz pierwszym trenerem w takich zespołach jak Alemannia Aachen, Sturm Graz, czy N.E.C. Nijmegen. Jest stałym uczestnikiem wielu konferencji w Europie i w Azji. Ostatnio w Chinach ukazała się jego publikacja książkowa.

Nuno Felix – drużyny Alemannii Aachen, Hannoveru 96 i przede wszystkim 1.FC Köln, to trzy niemieckie marki dla których zawodników szukał ten portugalski skaut. Swoją bogatą wiedzą wspomagał również proces obserwacji piłkarzy dla Sportingu CP oraz Benfiki. Jego doświadczenie było wielokrotnie doceniane, czego owocem jest udział w licznych prelekcjach poświęconych skautingowi, gdzie dzielił się swoimi spostrzeżeniami wraz z Manichem, Deco, czy skautami Benfiki i Barcelony.

Kurs skautingowy jest świetną okazją do realizacji swojej piłkarskich i zawodowych pasji w branży piłkarskiej. Jednym z podstawowych założeń Scouts for Football jest edukacja i organizacja stażu dla najbardziej aktywnych uczestników. Część z nich pracuje dziś jako skauci i analitycy dla klubów w Polsce, Niemczech, czy Wielkiej Brytanii.

Cena szkolenia dla członków PZP wynosi 990 PLN. Napisz na adres e-mail contact@footballscouting.pl i dołącz do grona uczestników kursu. Przy zapisie nie zapomnij powołać się na Polski Związek Piłkarzy! Dodatkowo, pięć pierwszych osób będzie mogło skorzystać z ceny zniżkowej – 890 PLN.

Podziel się

Komentarze