Podziel się

Drużyna Polskiego Związku Piłkarzy złożona z piłkarzy bez kontraktów zajęła drugie miejsce w FIFPro Tournament 2017 rozgrywanym w Sofii w dniach 5-6 lipca 2017 roku. W finale Polacy musieli uznać wyższość zespołu greckiego związku piłkarzy PSAP. Jest to najlepsze miejsce spośród dotychczasowych występów PZP w turniejach dla bezrobotnych piłkarzy organizowanych przez FIFPro.


W górnym rzędzie, od lewej: Jacek Włodarczewski (trener bramkarzy), Rafał Pawlak (pierwszy trener), Kamil Kobryń, Marcin Fiedeń, Ariel Jastrzembski, Bartosz Kaniecki, Daniel Witak, Tomasz Wachowiec, Adam Grisgraber, Maciej Szulc (fizjoterapeuta), Jakub Opioła, Adrian Sitek, Tomasz Różycki.
W dolnym rzędzie, od lewej: Piotr Stefański, Krzysztof Rzepa, Piotr Rusek, Fabian Piasecki, Kacper Zieliński (szef delegacji), Dawid Berg, Maciej Kwaśniak, Radosła Łepski, Kamil Juśkiewicz, Daniel Archetka (kierownik zespołu).

Zespół dowodzony przez Rafała Pawlaka w półfinale pewnie pokonał Rumunię (Afan) 4:2 (3:0), jednak w decydującym spotkaniu nie sprostał złożonemu z wielu doświadczonych zawodników zespołowi PSAP z Grecji. Choć PZP przegrało 1:4 (0:2), wynik nie odzwierciedla w pełni stylu gry. Polacy mieli swoje okazje i momentami było wyraźnie widać wypracowywane podczas obozu w Rybniku schematy. Na grających twardo i z dobrą organizacją taktyczną Greków, to jednak nie wystarczyło.

Indywidualmnym wyróżnieniem dla najlepszego zawodnika turnieju został wyróżniony Fabian Piasecki, który zgarnął zdecydowaną większość głosów. Napastnik uprzednio związany z Olimpią Zambrów zdobył na turnieju cztery bramki i zanotował asystę. O wyborze decydowali trenerzy wszystkich zespołów występujących w turnieju.

Półfinał:
Polska PZP – Rumunia Afan 4:2 (3:0)
bramki:
Fabian Piasecki 2′, 16′ i 69′, Kwaśniak 45′ – 59′ i 81′ (karny)
PZP: Bartosz Kaniecki (75. Piotr Rusek) – Maciej Kwaśniak (70. Adam Grisgraber), Ariel Jastrzembski (75. Tomasz Różycki), Kamil Kobryń, Marcin Fiedeń, Piotr Stefański (75. Jakub Opioła), Daniel Witak, Adrian Sitek, Dawid Berg (56. Tomasz Wachowiec), Krzysztof Rzepa (56. Radosław Łepski), Fabian Piasecki

Finał:
Polska PZP – Grecja PSAP 1:4 (0:2)
bramki:
Fabian Piasecki 68′ (karny) – 9′, 22′ (karny), 58′, 70′
PZP: Bartosz Kaniecki (61. Piotr Rusek) – Maciej Kwaśniak (61. Radosław Łepski), Ariel Jastrzembski (61. Tomasz Różycki), Kamil Kobryń (61. Tomasz Wachowiec), Marcin Fiedeń, Piotr Stefański (61. Kamil Juśkiewicz), Daniel Witak (46. Adam Grisgraber), Adrian Sitek, Dawid Berg (61. Jakub Opioła), Krzysztof Rzepa, Fabian Piasecki

Klasyfikacja końcowa FIFPro Tournament Sofia 2017:

1. Grecja PSAP
2. Polska PZP
3. Bułgaria ABF
4. Rumunia Afan

Sam wynik nie jest oczywiście najważniejszy, liczy się bowiem możliwość przygotowania do sezonu podczas treningów w profesjonalnych warunkach oraz pokazanie się skautom i menedżerom. Tegoroczny, najdłuższy w historii obóz PZP jest podzielony na trzy części (Rybnik – Sofia – Trzebnica) i przyciągnął już kilka ciekawych postaci, na czele ze wspomnianym wcześniej Fabianem Piaseckim, jednym z najlepszych strzelców ubiegłego sezonu w 2 lidze, czy Bartoszem Kanieckim, bramkarzem z ekstraklasowym doświadczeniem.

Drużyna Polskiego Związku Piłkarzy w dalszym ciągu pozostaje w treningach. Po zakończeniu turnieju i powrocie do kraju PZP pomaga przygotować się do sezonu kolejnym zawodnikom. Część z obecnych w Bułgarii już wyjechała do nowych klubów lub jest w trakcie negocjacji. Pozostali zaś nadal korzystają z możliwości treningów pod okiem specjalistów. Kadra pozostaje w rotacji z możliwością dojazdu nowych zawodników.

Poznaj wszystkich uczestników zgrupowania PZP dla piłkarzy bez kontraktów 2017:

Drużyna PZP piłkarzy bez kontraktów 2017

Podziel się

Komentarze