Podziel się

W niedzielę 24 kwietnia 2022 na stronie internetowej WKS Śląsk Wrocław pojawił się komunikat wskazujący na decyzję zarządu klubu o zamrożeniu kwietniowych wynagrodzeń zawodników pierwszej drużyny, z uwagi na rezultat oraz styl porażki w meczu ligowym z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Polski Związek Piłkarzy pragnie zwrócić uwagę, że tzw. zamrożenie wynagrodzeń zawodników jest zachowaniem bezprawnym, a komunikat WKS Śląsk Wrocław stanowi publiczną deklarację naruszenia prawa przez zarząd klubu.

Niezależnie od podstawy zatrudnienia żadnemu zawodnikowi nie można wstrzymać jednostronnie wypłaty wynagrodzenia, z uwagi na porażkę w meczu ligowym. Zarządowi WKS Śląsk Wrocław wypada przypomnieć, że żaden przepis uchwały nr III/54 z dnia 27 marca 2015 r. Zarządu PZPN – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej nie wiąże wymagalności wynagrodzenia z wygrywaniem lub trudno uchwytnym kryterium, jakim jest styl gry.

Wyrażamy przekonanie, że skoro decyzja o zamrożeniu wynagrodzeń za kwiecień zapadła pod wpływem wzburzenia i zdenerwowania sytuacją klubu, zostanie ona wkrótce odwołana, a kolejne pomysły na poprawę gry zespołu nie będą rodziły sytuacji konfliktowych.

Podziel się

Komentarze