Podziel się

POLSKI ZWIĄZEK PIŁKARZY z niepokojem przyjął wiadomość o incydencie, który miał miejsce po meczu 18. kolejki Ekstraklasy S.A., kiedy doszło do zatrzymania autokaru z zawodnikami Legii przez fanów tego klubu oraz do wtargnięcia do autokaru i agresywnego zachowania wobec zawodników.

Z przykrością zauważamy, że nie jest to pierwszy przypadek w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy zachowanie osób uważających się za kibiców Legii bezpośrednio zagraża zawodnikom. Zapewnienia klubu o poważnym traktowaniu incydentu są niewystarczające. Liczymy, że podjęte zostaną stosowne działania zmierzające do wyeliminowania w przyszłości bezpośredniego zagrożenia dla zawodników.

Wszyscy zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Piłkarzy stanowczo potępiają zachowanie prezentowane wobec zawodników po wspomnianym meczu 18. kolejki Ekstraklasy. Niezadowolenie z wyników sportowych drużyny nie usprawiedliwia w żaden sposób agresji i hejtu wobec piłkarzy. Wyrażamy jednocześnie solidarność z zawodnikami Legii Warszawa, którzy zostali pokrzywdzeni w trakcie tego haniebnego zdarzenia.

List otwarty Polskiego Związku Piłkarzy

Podziel się

Komentarze