Podziel się

Rozpoczął się Tydzień Urologii (Urology Week 2018) – coroczna akcja zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne, mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie profilaktyki chorób układu moczowego i moczowo-płciowego. Od tej edycji Polski Związek Piłkarzy dołączył do grona partnerów Urology Week.

Tydzień Urologii w Polsce w tym roku to wydarzenia kulturalne, sportowe, muzyczne, naukowe i co najważniejsze, bezpłatne badania i konsultacje urologiczne dla mieszkańców wybranych regionów Polski. Dołączając do akcji jako partner, chcemy spopularyzować inicjatywę regularnych badań urologicznych wśród piłkarzy, którzy nie tylko zadbają o swoje zdrowie, ale będą stanowić przykład dla społeczeństwa.

W dniach 24-29 września bieżącego roku zaangażowane w akcję placówki medyczne w całej Polsce będą umożliwiały bezpłatne badania i konsultacje urologiczne. W linku znajdziecie informacje, gdzie i kiedy dokładnie obchodzony będzie Urology Week.

W myśl idei przyświecających zaangażowaniu się w akcję, pracujemy nad wytypowaniem docelowych placówek, które w niedalekiej przyszłości zaangażują się w szeroko zakrojoną akcję promocji zdrowia poprzez piłkę nożną. Pierwszy krok został wykonany w Łodzi, gdzie swoją siedzibę ma PZP. Lekarze ze szpitala im. WAM zorganizowali wspólne spotkanie piłkarzy Widzewa i ŁKS-u, rozpoczęte wykładem specjalistów w dziedzinie urologii. Piłkarze obu łódzkich klubów przeszli tego dnia badania, w tym USG układu moczowo-płciowego. W planach jest włączenie zawodników z drużyn z pozostałych regionów Polski.

Podziel się

Komentarze