Podziel się

Standardowe zapisy kontraktowe, dialog społeczny i perspektywy dla piłki kobiecej były głównymi tematami obrad podczas zorganizowanych w Czechach warsztatów FIFPro.

W dniach 5-6 kwietnia w Pradze przedstawiciele 14 członków FIFPro (Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych, której członkiem jest Polski Związek Piłkarzy) z Europy Środkowej i Wschodniej spotkali się na warsztatach, podczas których omawiano wspólne problemy zawodników w tej części kontynentu.

Tematem obrad i przedmiotem wymiany doświadczeń były przede wszystkim: standardowe kontrakty, perspektywy dialogu społecznego, perspektywy dla piłki kobiecej i problemy związane ze sporami sądowymi zawodników z klubami.

Polski Związek Piłkarzy na spotkaniu w stolicy Czech reprezentowali Prezes PZP Euzebiusz Smolarek i adwokat Maciej Krzemiński.

Mamy nadzieję, że doświadczenia i pomysły z konferencji już wkrótce przyniosą pozytywne rezultaty, pozwalając jeszcze lepiej chronić prawa i zabezpieczać interesy piłkarek i piłkarzy w naszej części Europy.

 

Podziel się

Komentarze