Podziel się

Wyniki Plebiscytu PZP Piłkarze Wybierają 2020/2021 – Fortuna 1 Liga

Piłkarze wybrali! Zawodnicy Fortuna 1 Ligi w zorganizowanym przez Polski Związek Piłkarzy głosowaniu wskazali najlepszych zawodników zaplecza ekstraklasy w sezonie 2020/2021.

Zakończony już sezon Fortuna 1 Ligi, za sprawą reformy systemu rozgrywek, do samego końca był pełen emocji. Ostatecznie do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowały bezpośrednio: Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a po dwuetapowych barażach również Górnik Łęczna.

I choć to zawodnicy tych drużyn stanowią większość wybranej przez piłkarzy jedenastki sezonu, to jednak tym najlepszym wybrany został pomocnik ŁKS-u Łódź. Hiszpan Pirulo, mimo że zdobywając 13 bramek w 32 meczach ligowych (wliczając baraże) ostatecznie nie wprowadził swojej drużyny do PKO Ekstraklasy (minimalna przegrana w finale play-off), to w głosowaniu na najlepszego piłkarza Fortuna 1 Ligi wyprzedził zawodników Bruk-Bet Termaliki – Piotra Wlazłę i Romana Gergela.

Reprezentanci zespołu z Niecieczy wygrali wszystkie pozostałe rankingi indywidualne. Największym odkryciem rozgrywek wybrany został 21-letni lewy obrońca Marcin Grabowski (przed Kamilem Ogorzałym z Sandecji Nowy Sącz i swoim klubowym kolegą Kacprem Śpiewakiem). Ten sam zawodnik zwyciężył również w zestawieniu najlepszych młodych piłkarzy, wyprzedając Macieja Rosołka z Arki Gdynia i Pawła Tupaja z Miedzi Legnica.

Tytuł najlepszego trenera trafił z kolei w ręce Mariusza Lewandowskiego, który wprowadził „Słonie” do piłkarskiej elity. Na podium za jego plecami znaleźli się: Dariusz Dudek, pod wodzą którego Sandecja była rewelacją rundy wiosennej i Jarosław Skrobacz prowadzący walczącą niemal do samego końca sezonu o udział w barażach Miedź.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zdominowała również jedenastkę sezonu Fortuna 1 Ligi, w której znalazło się aż pięciu jej piłkarzy. Swoich przedstawicieli w drużynie sezonu mają również: ŁKS Łódź (2), Arka Gdynia, GKS Tychy, Radomiak Radom i Sandecja Nowy Sącz (po jednym).

W oczach zawodników najlepszym sędzią Fortuna 1 Ligi był Sebastian Krasny z Krakowa, który w zakończonym już sezonie prowadził 15 spotkań tej klasy rozgrywkowej, pokazując w nich jedną czerwoną kartkę i dyktując jeden rzut karny.

WYNIKI PLEBISCYTU „PIŁKARZE WYBIERAJĄ 2020/2021” – Fortuna 1 Liga:

NAJLEPSZA „11”

BRAMKARZ: Daniel Kajzer (Arka Gdynia).

OBROŃCY: Marcin Grabowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Artem Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Michal Piter-Bućko (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Grzybek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

POMOCNICY: Łukasz Grzeszczyk (GKS Tychy), Piotr Wlazło (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Pirulo (ŁKS Łódź).

NAPASTNICY: Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Karol Angielski (Radomiak Radom), Antonio Dominguez (ŁKS Łódź).

NAGRODY INDYWIDUALNE

NAJLEPSZY PIŁKARZ

Pirulo (ŁKS Łódź)

NAJWIĘKSZE ODKRYCIE

Marcin Grabowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)

NAJLEPSZY MŁODY PIŁKARZ

Marcin Grabowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)

NAJLEPSZY TRENER

Mariusz Lewandowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)

NAJLEPSZY SĘDZIA

Sebastian Krasny (Kraków)

Podziel się

Komentarze