Podziel się

Akcja „Stadiony bez barier” zagościła na meczach Lotto Ekstraklasy! Wydarzenie, będące częścią „Tygodnia bez barier” realizowanego z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych spotkało się z dużym zainteresowaniem i należytą estymą.

W ramach „Tygodnia bez barier” Ekstraklasa SA, Polski Związek Piłkarzy, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych i Olimpiady Specjalne Polska podjęły się zorganizowania akcji „Stadiony bez barier”. Oznacza to, że pod tym szyldem upłyną mecze 34. kolejki i 35. Lotto Ekstraklasy.

W ramach akcji przygotowano bannery promujące hasło „Stadiony bez barier”, które zostały zaprezentowane na ekstraklasowych stadionach wspólnie przez piłkarzy oraz niepełnosprawnych kibiców, pełniących także rolę meczowej eskorty.

Ponadto na stadionach, w miarę możliwości, organizowana jest audiodeskrypcja dla osób niedowidzących i niewidomych, a kluby Ekstraklasy we współpracy z lokalnymi Klubami Kibiców Niepełnosprawnych organizują atrakcje okołomeczowe. W aplikacji Ekstraklasy przez cały czas dostępne są też informacje o udogodnieniach dla kibiców niepełnosprawnych na stadionach, m.in. w zakresie dostępu do wind, podjazdów dla wózków inwalidzkich wraz z kontaktami do osób odpowiedzialnych za te kwestie w klubach.

Więcej o zaplanowanej akcji możecie przeczytać tutaj. Zachęcamy też do odwiedzenia galerii przedstawiającej przebieg akcji na poszczególnych stadionach!

Podziel się

Komentarze