Podziel się

Po udanej warszawskiej edycji warsztatów skautingowych Akademii Skautów, Scouts for Football organizuje szkolenie w Krakowie. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 16 – 17 czerwca, będzie okazją do zdobycia wiedzy analitycznej oraz zgłębienia tajników pracy piłkarskiego skauta. Pomogą w tym specjaliści związani dotychczas ze sztabem szkoleniowym Wisły Kraków.

Akademia Skautów jest projektem, z którym Scouts for Football ruszyło z początkiem 2018 roku. W swoim założeniu ma za zadanie poszerzać ofertę warsztatów o bardziej wnikliwe spojrzenie na analizę zawodników. Taki model, w opinii organizatorów, umożliwia prelegentom większą możliwość przedstawienia zakresu tematycznego, co przekłada się na lepsze przyswajanie tematyki przez uczestników szkoleń. Tak było w Warszawie, gdzie podczas zajęć swoje spojrzenie na futbol prezentowali: portugalski skaut Nuno Felix, trener Peter Hyballa, oraz Lars Mrosko – ceniony i znany łowca talentów, który współpracował z Bayernem Monachium oraz VfL Wolfsburg, gdzie z jego rekomendacji trafili do klubu między innymi Edin Dżeko oraz Grafite.

Szkolenie w Krakowie poprowadzą Gonçalo Feio i Mariusz Kondak, fachowcy dobrze znani krakowskim kibicom. Gonçalo Feio był prawą ręką trenera Kiko Ramiereza w Wiśle Kraków oraz pomagał trenerowi Carrillo podczas zimowego okresu przygotowawczego. Wcześniej jako skaut i opiekun grup młodzieżowych współpracował z Benfiką Lizbona oraz Legią Warszawa. W stolicy z jego piłkarskiej wiedzy korzystał trener Henning Berg, otrzymując od Portugalczyka analizy rywali w rozgrywkach Ligi Europy i Ekstraklasy. Z kolei Mariusz Kondak jest związany z Wisłą Kraków od czasu prowadzenia zespołu przez trenera Dariusza Wdowczyka i pozostaje w sztabie Białej Gwiazdy po dziś dzień, analizując rywali na potrzeby drużyn dowodzonych kolejno przez Kiko Ramireza i Joana Carrillo. Wcześniej jako analityk InStat odpowiadał za analizy na potrzeby niemieckiego Mainz.

Treść szkolenia:
Akademia Skautów w Krakowie będzie dobrą okazja do poznania tajników pracy skauta i analityka na przykładach drużyn z Ekstraklasy. Dużą część zajęć wypełni analiza taktyki oraz indywidualne rozpracowanie zawodników występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie zabraknie również dużej ilości odniesień do przykładów z zagranicy – jak szukają zawodników kluby w Portugalii, na czym polega fenomen piłkarzy z Hiszpanii, którzy masowo podbijają polskie boiska – te tematy z pewnością poruszą prelegenci zajęć oferowanych przez Scouts for Football. Oprócz tego uczestnicy zajęć mogą być pewni, że zdobędą wiedzę o tajnikach pracy skauta i analityka – na czym polega specyfika tej pracy, jak statystyki przekładają się na rozumienie futbolu.

Dla kogo jest szkolenie?
Na szkoleniu może pojawić się każdy, kto interesuje się futbolem. Dzięki zajęciom poznasz piłkę nożną od zupełnie nowej strony, a pomogą w tym ludzie, którzy znają boisko, grę zawodników i taktykę z perspektywy wybitnych specjalistów. Kurs jest również świetną okazją do rozpoczęcia swojej zawodowej przygody z piłką nożną. Uczestnicy szkoleń Scouts for Football, dzięki specjalnemu programowi stażowemu, dziś zdobywają swoje doświadczenie w klubach Lotto Ekstraklasy, Nice 1 Ligi oraz pracują jako skauci i analitycy dla zespołów z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności.

Kurs dostępny jest w cenie przedsprzedażowej 990 PLN do dnia 20 maja. Po tym terminie, udział w zajęciach będzie można zdobyć w cenie 1490 PLN. Mamy dla Ciebie jednak dobrą wiadomość – w ramach współpracy Scouts for Football i Polskiego Związku Piłkarzy, każdy z uczestników powołując się na PZP (będący jednocześnie członkiem Polskiego Związku Piłkarzy), zyska możliwość uczestnictwa w cenie przedsprzedażowej bez względu na termin zgłoszenia! Aby zapisać się na kurs Akademii Skautów, wystarczy, że napiszesz na adres e-mail contact@footballscouting.pl

Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona do 25. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Podziel się

Komentarze