Zostań członkinią PZP

Członkostwo PZP – korzyści dla piłkarek

Profesjonalna pomoc jest w zasięgu ręki – za darmo

Polski Związek Piłkarzy, jedyna pełnoprawna organizacja piłkarzy w Polsce uznawana przez PZPN, FIFA i UEFA, piłkarkom członkostwo oferuje całkowicie za darmo. Będąc członkinią PZP tylko zyskujesz.
Polski Związek Piłkarzy istnieje po to, aby pomagać właśnie zawodnikom i zawodniczkom. Po darmową poradę prawną może się zgłosić każdy. Piłkarki są w tej uprzywilejowanej sytuacji, że bezpłatnie mają zagwarantowaną kompleksową pomoc.

Mnóstwo korzyści

Dzięki PZP już nigdy nie podpiszesz niekorzystnego dla siebie kontraktu, uzyskasz pomoc w odzyskaniu należnego wynagrodzenia, prawnicy PZP przygotują dla ciebie odpowiednie wnioski i poprowadzą twoją sprawę w organach jurysdykcyjnych PZPN. Generalnie o nic nie będziesz musiała się martwić. Dostaniesz profesjonalną pomoc.

Warto? Z pewnością, jako że uprawianie każdego zawodu to nie tylko własny rozwój, satysfakcja z tego co się robi, czy otrzymywanie wynagrodzenia. Wiąże się to także z podpisaniem umowy z pracodawcą, a to niesie za sobą ryzyko, mniejsze lub większe, że zostaniemy zmanipulowani lub podpiszemy niekorzystną dla siebie umowę. Brak wiedzy i nieświadomość może nas także doprowadzić do sytuacji, w której będziemy do czegoś zobowiązani, co niekoniecznie jest nam na rękę. Od tego wszystkiego można się uchronić i nie trzeba być Alfą i Omegą w jednej osobie.

To tylko część korzyści z bycia członkinią PZP. Sam związek stale walczy o poprawę sytuacji piłkarzy i piłkarek. Zabiega między innymi o wprowadzenie minimalnej płacy zawodowych piłkarzy, wprowadzenie gwarancji otrzymania wynagrodzenia za cały sezon z góry, możliwość rozwiązania kontraktu z winy klubu po 30 dniach zaległości w wypłacie wynagrodzenia, czy wprowadzenie umów o pracę jako podstawy zatrudnienia.

Co robić po zakończeniu kariery? Jest odpowiedź!

Co bardzo ważne, PZP pomaga także w edukacji, oferując pomoc w rekrutacji do FIFPro Online Academy na anglojęzyczne, międzynarodowe studia przez Internet, w ramach których można zdobyć tytuł licencjata z zakresu zarządzania w sporcie. Wymagana jest jedynie opłata rekrutacyjna. PZP pomaga także w przygotowaniach do matury, oferując zniżki na kursy online dla sportowców z zakresu matematyki, języka polskiego i angielskiego. Można także zapisać się na kursy i szkolenia z wielu dziedzin związanych z futbolem.
PZP pomaga także w zaplanowaniu kariery po karierze piłkarskiej, oferując doradztwo zawodowe, pomagając w wejściu w następny szczebel kariery, również przebranżowienie się poza sport.