Podziel się

W zorganizowanym przez Polski Związek Piłkarzy plebiscycie zawodnicy trzech najwyższych szczebli rozgrywkowych w kraju wybrali obiekty, na których w minionym sezonie zapewnione mieli najlepsze warunki do gry.

W rozgrywkach eWinner 2 Ligi zdecydowanie najwięcej głosów zebrał stadion GKS-u Katowice. Co ciekawe, ten sam obiekt zwyciężył również w zeszłorocznym zestawieniu. Na zdobycie hattricka na tym poziomie ligowym katowicki obiekt nie ma jednak szans, ponieważ piłkarze GKS-u awansowali do Fortuna 1 Ligi, gdzie czeka ich dużo mocniejsza konkurencja, zarówno w wymiarze sportowym, jak i pod kątem jakości boiska. Na ligowym podium w rankingu muraw znalazły się w tej klasie rozgrywkowej również obiekty: Motoru Lublin i Śląska II Wrocław. Z kolei zdecydowanie najgorzej wypadł stadion Błękitnych Stargard.

Fot. GIEKSAfoto / gkskatowice.eu

W Fortuna 1 Lidze piłkarze jako klub z najlepszą murawą wskazali Miedź Legnica. Rok wcześniej stadion legniczan zajął trzecie miejsce w swojej klasie, co potwierdza, że na Stadionie im. Orła Białego nie od dziś wiedzą jak właściwie zadbać o trawę. Tym razem legnicki obiekt nie miał już sobie równych, choć konkurencja mocno naciskała, a kolejne miejsca w zestawieniu zajęły murawy łódzkie – ŁKS-u (rok wcześniej doceniona również w ekstraklasie, gdzie była trzecia) i Widzewa (sezon wcześniej druga najlepsza na poziomie drugiej ligi). W niechlubnym zestawieniu najgorszych wybrano beniaminka rozgrywek – Resovię Rzeszów. Murawę, którą dysponował ten klub, wskazała prawie połowa uczestników plebiscytu.

Fot. Bartłomiej Hamanowicz / miedzlegnica.eu

W PKO Ekstraklasie najwyższą oceną muraw wśród piłkarzy poszczycić może się Pogoń Szczecin. Szczęśliwa była ona przede wszystkim dla Portowców, którzy u siebie przegrali w lidze jedynie dwukrotnie, a cenne punkty zdobywane na własnym terenie przyczyniły się do wywalczenia przez nich brązowego medalu mistrzostw Polski. Głosowanie potwierdziło jednak, że warunki gry w Szczecinie docenili również ligowi rywale. Drugi w zestawieniu był stadion Zagłębia Lubin, a trzeci Lechii Gdańsk. Najgorzej w elicie oceniona została murawa, którą dysponował Raków Częstochowa, ale należy pamiętać, że zespół Marka Papszuna przez większość sezonu jako gospodarz występował w Bełchatowie na obiekcie GKS-u (w 13 z 15 spotkań domowych).

Fot. Wiola Ufland / pogonszczecin.pl

Wyniki plebiscytu Ranking Muraw 2020/2021:

PKO Ekstraklasa

Najlepsze murawy:

  1. Stadion Floriana Krygiera w Szczecinie (Pogoń Szczecin)
  2. Stadion Zagłębia Lubin (Zagłębie Lubin)
  3. Polsat Plus Arena Gdańsk (Lechia Gdańsk)

Fortuna 1 Liga

Najlepsze murawy:

  1. Stadion Miejski im. Orła Białego w Legnicy (Miedź Legnica)
  2. Stadion Miejski przy al. Unii 2 w Łodzi (ŁKS Łódź)
  3. Stadion Miejski przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi (Widzew Łódź)

eWinner 2 Liga

Najlepsze murawy:

  1. Stadion GKS-u Katowice (GKS Katowice)
  2. Arena Lublin (Motor Lublin)
  3. Stadion Oporowska (Śląsk II Wrocław)

Podziel się

Komentarze