Podziel się

Górnik Polkowice okazał się w minionym sezonie bezkonkurencyjny nie tylko na ligowych boiskach, ale również w rankingach indywidualnych plebiscytu „Piłkarze Wybierają 2020/2021”, o którego wynikach decydują sami zawodnicy.

Górnik Polkowice zmagania ligowe wygrał zdecydowanie, z sześcioma punktami przewagi nad GKS-em Katowice, który również bezpośrednio awansował do Fortuna 1 Ligi. I to właśnie przedstawiciel ekipy z Dolnego Śląska, 30-letni Mariusz Szuszkiewicz, został w głosowaniu Polskiego Związku Piłkarzy uznany za najlepszego zawodnika eWinner II Ligi. Jego 11 lat młodszego kolegę z zespołu, Ernesta Terpiłowskiego, wybrano najlepszym młodym piłkarzem rozgrywek.

Z kolei tytuł odkrycia sezonu trafił do Kamila Wojtyry. 24 gole króla strzelców rozgrywek walnie przyczyniły się do wywalczenia przez jego Skrę Częstochowa po dwuetapowych barażach trzeciego, czyli ostatniego biletu, dającego kwalifikację do wyższej klasy rozgrywkowej. Warto odnotować, że Wojtyra w sezonie 2020/2021 zanotował aż cztery hat-tricki.

O tym że rywalizacja na trzecim szczeblu rozgrywkowym w kraju była wyrównana i bardzo emocjonująca, świadczyć może wybranie przez piłkarzy do jedenastki sezonu reprezentantów aż siedmiu drużyn. Najwięcej swoich przedstawicieli w zestawieniu mają Górnik Polkowice i GKS Katowice (po 3), co wydaje się być bezpośrednim odzwierciedleniem tabeli eWinner II Ligi. Poza tym w najlepszej jedenastce znaleźli się również zawodnicy: Chojniczanki Chojnice, Sokoła Ostróda, Skry Częstochowa, Stali Rzeszów i Śląska II Wrocław.

Głosami piłkarzy najlepszym trenerem eWinner II Ligi został Janusz Niedźwiedź, który poprowadził Górnika Polkowice do pewnego awansu na zaplecze ekstraklasy, gdzie rywalizować będzie ze swoimi byłymi już podwładnymi jako trener… Widzewa Łódź, z którym latem podpisał kontrakt.

WYNIKI PLEBISCYTU „PIŁKARZE WYBIERAJĄ 2020/2021” – eWINNER II LIGA:

NAJLEPSZA „11”

BRAMKARZ: Jakub Szymański (Górnik Polkowice).

OBROŃCY: Grzegorz Rogala (GKS Katowice), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), Marcin Grolik (Chojniczanka Chojnice), Piotr Głowacki (Stal Rzeszów).

POMOCNICY: Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice), Kamil Wacławczyk (Górnik Polkowice), Adrian Błąd (GKS Katowice).

NAPASTNICY: Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Dawid Wolny (Sokół Ostróda), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa).

NAGRODY INDYWIDUALNE

NAJLEPSZY PIŁKARZ

Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice)

NAJWIĘKSZE ODKRYCIE

Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa)

NAJLEPSZY MŁODY PIŁKARZ

Ernest Terpiłowski (Górnik Polkowice)

NAJLEPSZY TRENER

Janusz Niedźwiedź (Górnik Polkowice)

NAJLEPSZY SĘDZIA

Ewa Augustyn (Gdańsk)

Podziel się

Komentarze